Festyn Archanielski z głupim żartem

Kilka dni trwały przygotowania do Festynu i Odpustu św. Michała Archanioła w Domachowie. Parafianie angażowali się jak tylko mogli aby wszystko dopiąć na ostatni guzik i choć wkładali w to wiele serca, to rano czekała na nich niesmaczna niespodzianka. W nocy nieznany sprawca zniszczył namiot, pod którym miał się odbyć festyn. Mimo ,,głupiego żartu" festyn odbył się jak zaplanowano jednak pod koniec ktoś przerwał imprezę wiadomością o podłożonym ładunku wybuchowym.

 

Odpust św. Michała Archanioła tradycyjnie stanowi jedną z najważniejszych w roku uroczystości dla mieszkańców parafii domachowskiej. Imieniny patrona rozpoczęły się od sumy odpustowej, której przewodniczył ks. Infułat Aleksander Rawecki ze Środy Wlkp.
Po mszy św. zorganizowano Festyn Archanielski mający na celu przedłużenie uroczystości odpustowych i nadaniu im bardziej radosnego wyrazu. Organizatorem był ks. proboszcz Paweł Minta, którego wspierali parafianie w szczególności mieszkańcy Krajewic i Rębowa. Festyn odbył się w parku przy kościele pod ogromnym namiotem, który to stał się centralnym punktem rozmów w tym dniu. W nocy nieznani sprawcy dokonali zniszczenia tego namiotu poprzez kilunastokrotne poprzecinanie jego ścian bocznych. Wiadomość ta zszokowała parafian jednak nie przeszkodziła w uroczystościach.

 

Na festyn przybyło bardzo wielu gości, na których czekało wiele występów i mnóstwo atrakcji. Przed publicznością swe zdolności taneczne i plastyczne pokazały dzieci z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Starej Krobi. Zespół Biskupiański z Domachowa i okolic również umilił czas swymi tańcami i piosenkami. Dla najmłodszego uczestnika Zespołu Biskupiańskiego był to szczególny dzień albowiem obchodził on swe 1 urodziny. Jak to na roczek przystało był piękny ogromny tort i gromkie Sto lat dla Maksymiliana-Michała.
Wiele radości wniosły występy zespołu ,,Katarzynki" ze Słupi Kapitulnej, które poprzez wesołe śpiewki i pogaduszki rozweselały publiczność.

 

Dla dzieci atrakcją był dmuchany zamek, przejażdżka na kucyku oraz smakołyki i zabawki przy stoiskach. Cukierki Michałki, Michaszki , Michalinki czekały na wszystkich przy okienku Caritas, gdzie można było nabyć zarówno słodkości jak i książki, płyty CD oraz pamiątkowe pocztówki z Domachowa. Ponadto można było skosztować przy kawie domowych wypieków naszych parafianek oraz specjalnych dań z kotła: grochówki i kiełbasy po cygańsku. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła sie loteria fantowa, gdzie każdy z utęsknieniem czekał na swój ,,numerek" .


Festyn Archanielski miał się zakończyć zabawą taneczną prowadzoną przez zespół muzyczny ze Słubic, jednak uroczystości zostały przerwane albowiem ktoś zadzwonił z wiadomością o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie kościoła. Na miejsce przybyła policja oraz strażacy , na szczęście alarm okazał się fałszywy.

 

 

Tekst & foto: Agnieszka Kowalik

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 140500010 osób.
realizacja 2011: studio fabryka