Jesienny festyn z Pyrą

W niedzielne popołudnie w Wycisłowie odbył się festyn, którego głównym bohaterem był ziemniak.

 Impreza rozpoczęła się od rozpalenia ogniska w którym  piekły  się ziemniaki. Ognisko jedną zapałką  przy wtórze dzieci rozpalił dyrektor Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Borku Wlkp. p.Władysław Hałas.

Organizatorami festynu w ramach projektu PGS4 , którego głównym celem jest utworzenie Raju Psotnika dla najmłodszych mieszkańców wsi i przedszkolaków z  pobliskiej szkoły - było  Sołectwo Wycisłowo, Biblioteka Publiczna w Borku Wlkp. oraz nauczyciele i rodzice szkoły filialnej  im. Edmunda Bojanowskiego w Wycisłowie.

Podczas festynu rozegrano turniej piłki nożnej  mężczyzn. Do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn Koszkowo, Jawory, Skoków, Bruczków, Wycisłowo. Zwycięzcami zostali panowie z Skokowa,  na drugim miejscu uplasowali  się mężczyźni z Koszkowa a na  trzecim Jawory. Dla rodzin z dziećmi przygotowano konkursy plastyczne, gdzie należało namalować wspaniałą poznańską  pyrę oraz nadać jej imię, dalej  z stempli przygotowanych z ziemniaków zaprojektować  tkaninę. Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymywało nagrodę w postaci zabawki lub ręczniczka. Najmłodsi uczestnicy imprezy wzięli udział w zabawie z chustą animacyjną, skorzystali z malowania twarzy, robili bransoletki, wykazywali się sprawnością fizyczną podczas zabaw ze współzawodnictwem. Każdy uczestnik festynu mógł również skorzystać z przygotowanego poczęstunku kawy, soku, herbaty, placka, grochówki oraz  wielkopolskich specjałów chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz  smakować upieczonych w popiele ziemniaków. Przez cały festyn poszukiwany i poszukiwana była najsilniejsza osoba (oczywiście w rękach). Tutaj najsilniejszą okazała się p. Angelika Gmurczak, wśród panów Łukasz Suchiński. Było radośnie, aktywnie i zdrowo. Dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu – STO krotne podziękowania.

info/foto/R.J.M.J.

 

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 139854837 osób.
realizacja 2011: studio fabryka