Panie świętowały

W sobotę 09.03 panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich, a także pozostałe mieszkanki Dąbrówki spotkały się w świetlicy po to by wspólnie świętować Dzień Kobiet. Spotkanie rozpoczęło się o 18.00 i trwało do późnych godzin wieczornych. Czy impreza okazała się prawdziwym świętem pań?

Humor tego wieczoru dopisywał wszystkim paniom a uśmiech był elementem,który wpisał się na stałe w  ich twarze. Punktualnie o 18.00 ,24 panie zjawiły się w świetlicy, były wśród nich zarówno członkinie KGW jak i pozostałe mieszkanki Dąbrówki. Panie z grypy I,które tego dnia były odpowiedzialne za przygotowanie sali spisały się na medal. Stoły zostały przepięknie udekorowane kwiatami i świecami po to by cały wieczór cieszyć oko świętujących pań.Na początku imprezy zjawił  się sam sołtys Tomasz Wujek,wznosząc wspólnie z paniami toast i życząc wszystkiego dobrego z okazji ich święta. Stoły zostały zastawione samymi słodkościami ,pojawił się także symboliczny tort.

Były śpiewy i dopwcipy. Panie ,które 24.02 wzięły udział w imprezie pt.  „PYSZNIE ROZTAŃCZONY BOREK WIELKOPOLSKI -warsztaty w zakresie tańca ludowego i przegląd inspiracji kulinarnych regionu”chętnie dzieliły się z pozostałymi wrażeniami ,spostrzeżeniami na temat całej akcji. Pokazywano fotografie z tamtego dnia ,wymieniano się uwagami na temat przepisów. Wszystkie uczestniczki tamtej imprezy zgodnie uznały,iż inicjatywa była zacna a one zarażone samą akcją tylko czekają na kolejne tego typu wydarzenia po to, by móc wziąć w nich udział.

Radość pań tego wieczoru była tym większa kiedy okazało się,że panowie specjalnie dla nich zwiększyli tempo prac remontowych i specjalnie w ramach prezentu  ukończyli na ten dzień łazienkę. Wszystkie panie prace mężczyzn oceniły na wzorową. Tym sposobem mieszkańcom Dąbrówki udało się zakończyć kolejny etap remontu ich świetlicy. Teraz do grupy odnowionej sali i korytarza dołaczyła tez piękna łazienka. Do pełni szczęścia jak stwierdziły uczestniczki"Dnia Kobiet "brakuje już tylko kuchni. Panie jednak pełne entuzjazmu i wiary w mężczyzn biorących udział w remoncie już w sobotę pokusiły się o plany koloru ścian,wyposażenia,wizję zasłonek i dnia kiedy wszystkie zjawią się w swojej pięknej nowej kuchni przygotowując potrawy na kolejne spotkanie.  

 

 

 

tabasko

zdjęcia: własność prywatna Alkeksandra Sawitzka

Stronę odwiedziło 131863973 osób.
realizacja 2011: studio fabryka