Poznawanie innych kultur

Degustacja potraw regionalnych z południowo-wschodniej Polski, występy zespołów folklorystycznych, pokazy rękodzieła czy nauka szydełkowania stringów to atrakcje, które czekały na gości podczas Jarmarku Kulturowego Kół Gospodyń Wiejskich. Jarmark ten odbył się w piękne niedzielne popołudnie 11 września w Ślesinie.

Aż osiem organizacji Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Krobia- Chwałkowo, Gogolewo, Potarzyca, Rogowo, Stara Krobia, Sułkowice, Wymysłowo i Żychlewo, wybrało się na ten jarmark, by zapoznać się z dorobkiem kulturowym gospodyń z innej części Polski. Na uroczystości tej można było skosztować rozmaite dania regionalne, które zachwycały podniebienia uczestników. Ponadto można było zachwycać się piękną wystawą robótek ręcznych związanych głównie z szydełkowaniem i rzeźbieniem w drewnie.

Imprezie tej towarzyszyły również obchody gminno-parafialnych dożynek, dlatego można było podziwiać przepiękne wieńce oraz wysłuchać obrzędy dożynkowe, zbliżone również do naszego regionu.

Uroczystości odbywały się w malowniczo położonym miejscu, blisko plaży, w otoczeniu pięknej zieleni. Dużą atrakcję stanowił godzinnym rejs statkiem po Jeziorze Ślesińskim, w czasie którego można było podziwiać pobliskie okolice. 

 

 

Tekst & foto; Agnieszka Kowalik

Stronę odwiedziło 131430447 osób.
realizacja 2011: studio fabryka