Remont kuchni na półmetku

W poniedziałkowe popołudnie 27 stycznia mieszkańcy Dąbrówki rozpoczęli remont ostatniego już, pomieszczenia swojej świetlicy. W tej sprawie sołtys wioski zorganizował nawet w sobotę 18 stycznia specjalne zebranie. Co takiego udało się wtedy ustalić osobom,które na nie przybyły?

Wszyscy.którzy tamtego dnia zjawili się w  świetlicy zadeklarowali chęć pomocy. Poprzednie pomieszczenia udało się odnowić dzięki zbiórce pieniędzy we wiosce,akcji sprzedaży butelek, złomu czy pomocy gminy. Tym razem środki na ten cel zostały przeznaczone z funduszu sołeckiego na rok 2014.  Co więcej, mężćzyźni uzgodnili,że prace wykonają w czynie społecznym, ponieważ po rozplanowaniu budżetu na zakup potrzebnych na ten cel materiałów okazało się,że pieniędzy mogłoby nie wystarczyć na zapłacenie wykonanych prac. Remont kuchni,bo to o niej mowa, jest  spełnieniem wielkich marzeń członkiń KGW. Panie bardzo długo czekały na tą chwilę.

Po raz kolejny mieszkańcy Dąbrówki udowadniają,że ich siła tkwi w jedności. Postawą godną pochwały wykazują się codziennie mężczyźni biorący udział w remoncie kuchni w dąbrowskiej świetlicy. Dzień po dniu każdy z nich , w miarę swoich możliwości, po godzinach pracy czy też przed,zjawia się ze swym sprzętem i pomaga jak tylko potrafi.

Nikogo nie trzeba przekonywać co do tego ,że w wiosce nie  brakuje świetnych fachowców. Jeden z mężczyzn jest elektrykiem,dla innych panów z kolei położenie płyt gipsowych jest "chlebem powszednim",dzięki ich społecznej pracy pomieszczenie z dnia na dzień pięknieje.

Obserwując tempo i rzetelność pracy sąsiedzkiej ekipy remontowej można śmiało założyć,żę panowie sprawią paniom z KGW  najpiękniejszy prezent z okazji Dnia Kobiet- wymarzoną niezwykle długo oczekiwaną kuchnię.

Sami zapewne spodziewać się mogą pysznego rewanżu z ich strony.

 

 

 

 

 

E& B

Stronę odwiedziło 140603804 osób.
realizacja 2011: studio fabryka