Wielkimi krokami zbliża się zima

W przedświątecznej krzątaninie, nie zapomnijmy o starszych, samotnych mieszkańcach naszych wsi ,którzy mogą potrzebować pomocy w nadchodzących, chłodnych dniach. Pamiętajmy też o zwierzętach, które potrzebują większego zainteresowania z naszej strony, w zimowym okresie.

Już za kilka dni, czyli 22 grudnia zawita do nas zima, która śniegiem i mrozem zaczęła nam się już dziś ukazywać. W czasie odliczania do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy że żyją wśród nas starsi ludzie, którzy nie mogą się uporać z trudnościami jakie niesie za soba okres zimowy, dlatego też okażmy im swoje dobre serce i pomóżmy przetrwać ten ciężki czas. Mieszkańcy naszej gminy, mogą uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym, zorganizowanym przez Urząd Miejski w Borku Wlkp.

Swoją uwagę zwróćmy także na zwierzęta, które oprócz dostępu do wody potrzebują wiecej ciepła i poświecenia ,aby mogły bezpiecznie przeżyć zimę, dlatego już teraz zachęcamy do odpowiedniego zajęcia się swoimi pupilami.

Nie zapomnijmy zadbać o utrzymanie porządku przed budynkami, dzięki czemu będzie można zapobiec przykrym wypadkom, nie tylko mieszkańców posesji ale i odwiedzających nas gości.

W okresie zimowym musimy pamiętać, że nie tylko piesi ale i kierowcy są narażeni na wypadki drogowe, więc zadbajmy o to, żeby zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Pozostaje nam mieć nadzieję, że "drogowcy" staną na wysokości zadania i pozwolą nam bezpiecznie korzystać z dróg.

Informujemy, że dostarczony został piasek do wsi Grodnica i Osówiec na potrzeby zimowego utrzymania oblodzonych nawierzchni i każdy mieszkaniec ma możliwość skorzystania z niego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i foto: E.Z., S.D.

Stronę odwiedziło 140848377 osób.
realizacja 2011: studio fabryka