Wspólne kolędowanie w domachowskim kościele

Już od ładnych kilku lat święto Trzech Króli łączy się z tradycją wspólnego kolędowania w domachowskim kościele p.w. św. Michała Archanioła. Podobnie jak w poprzednich latach po popołudniowej mszy św. odbył się koncert w wykonaniu różnych grup artystycznych, dzieci oraz po prostu parafian chcących zaśpiewać lub zagrać kolędę przy bożonarodzeniowym żłóbku.

W tym roku występy rozpoczęły jasełka w wykonaniu maluchów z przedszkola „Michałek” w Domachowie. W dalszej kolejności obejrzeć można było prezentacje m.in. Chóru „Harmonia” z Krobi, domachowskiej scholi parafialnej, Izabeli Olejniczak i Agnieszki Szymkowiak w duecie na saksofon i pianino oraz biskupian z Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic wykonujących zarówno znane wszystkim kolędy jak i mniej znane tradycyjne pastorałki.

Otwarta i pełna spontaniczności formuła tego wydarzenia sprawia, że kościelne ławki pozostają wypełnione do późnych godzin popołudniowych – do momentu aż swoje prezentacje skończą wszyscy chętni, a jest ich co roku sporo.

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 140618993 osób.
realizacja 2011: studio fabryka